Glanda Tiroida
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Infertilitatea si Tiroida

In jos

Infertilitatea si Tiroida Empty Infertilitatea si Tiroida

Mesaj  ely_dodolina Vin Feb 05, 2010 5:29 pm

Ca femeie cel mai frumos lucru din lume trebuie sa fie sa fii MAMA ! Imposibilitatea acestui fapt ne afecteaza psihic ,ne deprimam,nu ne mai face nimic sa zambim ,parca timpul se opreste in loc ,si ori de cate ori vezi o gravidutza sau un bebel ti se umezesc ochii ! Devii obsedata sa ramai gravida ,si atunci cand iti faci testul si iese negativ iti spui ca e ultimul test pe care il faci ! Imi luam temperatura vaginala ,faceam graficul ovulatiei,acum nu mai fac nimic din toate aceste lucruri ! Daca Doamne vrea sa avem bebel o sa il avem ,daca nu ,ne resemnam.Cam toti medicii spun ca una din bolile tiroidei duce la infertilitate,insa am gasit si medici care m-au incurajat si au spus ca daca voi lua doza exacta ,care sa imi reglez hormonii am sanse sa raman gravida ,mai mult chiar doctorita mea de familie Schnelbach Simona este al doilea medic care imi spune ca o sarcina m-ar scapa de tiroida hashimoto.
Voi cum faceti fata acestei situatii ?
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum