Glanda Tiroida
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Baitza relaxanta

4 participanți

In jos

Baitza relaxanta Empty Baitza relaxanta

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 10, 2010 10:11 am

Pentru multi dintre noi baia este un moment de relaxare in care uitam pentru cateva minute de toate grijile ...Aseara mi-am pregatit cada cu spuma si ceai de menta si m-am cufundat in apa si a fost super bine da Apoi cand a sosit si sotul meu i-am pregatit si lui ,avea nevoie dupa o zi de alergatura , si i-am facut un peeling pe tot corpul ,cu un produs de la yves rocher ,foarte bun ,mai ales ca produsele lor sunt naturale 90% , si i.am pus si o masca de fatza cu struguri (desi sotul meu nu prea este adeptul acestor mici rasfaturi ,a constatat ca dupa ce ce le faci te simti mult mai bine si fizic si psihic ).
Probabil va intrebati de ce am pus menta in apa din cada ...pai pentru ca menta este revigoranta pentru piele ,antibacteriana si calmeaza !
Mi-am facut si eu un peeling al fetzei zambaret1
Voi ce folositi la baitza ? pup
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Baitza relaxanta Empty relaxare

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Mier Feb 10, 2010 8:43 pm

Dragele mele,
eu am trecut de faza cu bai de relaxare, ca la 48 de ani, te relaxezi atunci cand vezi ca nu te doare nimicutza, ca ti-a iesit ceva bun la cat ai muncit prin casa, te plimbi prin parc, chiar daca esti de una singura si mai ales, daca poti sa asculti muzica anilor tineretii.
Asta me relaxeaza pe mine.
Adevarul este ca de cateva zile, stiti ce ma relaxeaza, dar asa, tare de tot.....faptul ca pot sta de vorba cu fete dragute pe care nu stiu daca as fi avut curaj sa vorbesc " face to face", ca primesc si raspunsuri de la ele si ca nu trebuie sa-mi afisez masca de om puternic si atotstiutor, ca pot sa ma bucur copilareste atunci cand Ely-dodolina intra on line cu mine si ma unge pe suflet cu spontaneitatea ei si cu veselia de care da dovada.Si ma mai relaxeaza ca Iulia, care este nascuta in aceeasi zi cu mine este atat de micutza, incat imi aminteste de mine de acum multi ani.....Ma relaxeaza sa privesc zilele astea albul zapezii care a acoperit mizeria orasului, "primului oras al tarii"....
Si ma mai relaxeaza sa pot sta in pat, seara inainte de culcare si sa-i multumesc Domnului ca a fost rabdator cu mine inca o zi, ca nu m-a parasit, nici pe mine, nici pe cei dragi mie si ca m-a insotit in tot ceea ce am facut.
Asta inseamna relaxare pentru mine zapada
O fi mult, o fi putin, cine poate spune?
O fi normal, o fi anormal, cine ma lamureste?
Antoneta

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Baitza relaxanta Empty Re: Baitza relaxanta

Mesaj  Iulia Mier Feb 10, 2010 10:32 pm

:) tare draguta esti tu, Antoneta.
Si nu cred ca trebuie sa existe o reteta de relaxare, atata timp cat zambesti nu?
Asta e cel mai important sa fi fericit si sa ai timp sa gasesti o mica bucurie in orice.
Pe mine ma relaxeaza gatitul, m as face bucatareasa, daca s ar putea, ador mirodeniile si toti rad de mine cand ma vad cu un nou pliculet de praf sau boabe.
Imi place sa citesc, imi plac cartile, mirosul de cerneala, de la masinile de la tipografie, mirosul de carte veche, ma simt ca o pritesa in turn in propia ei lume utopica.
hmmm... sa desenes si sa pictez, desi n am habar, ma amuza. Cred ca si un copil de 5 ani e mai priceput, dar faptul ca ma mazgalesc, murdaresc si dau o forma unei idei ma amuza teribil...
cat de baie... as dormi in baie, nu stiu dc ... Am incercat si sare de mare si spumant, cada mea are si hidromasaj si e tare placut.
Imi plac mirosurile fresh, dar am pus in apa si miere si lapte, ba chiar am auzit de vin. Cu vin n am incercat, o fi lipicios?
Iulia
Iulia

Mesaje : 68
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Baitza relaxanta Empty Re: Baitza relaxanta

Mesaj  ely_dodolina Joi Feb 11, 2010 5:10 pm

Antoneta m-ai emotionat cu mesajul tau lacrimi ma bucur mult de tot ca te simti bine aici si ca vezi in noi niste prietene hug

Iulia esti o dulce ca de obicei ,m-ai facut sa zambesc ....si cred ca o sa incerc si eu cu miere si lapte zambaret
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Baitza relaxanta Empty Re: Baitza relaxanta

Mesaj  Iulicutza Lun Feb 15, 2010 11:36 am

ely_dodolina a scris:
Voi ce folositi la baitza ? pup
Pe langa shower gelurile, adaug o solutie relaxanta ptr musculatura iar cand am atacuri de panica sau stari de anxietate folosesc cu mult succes uleiul de lavanda
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Baitza relaxanta Empty Re: Baitza relaxanta

Mesaj  ely_dodolina Lun Feb 15, 2010 11:43 am

da lavanda e o idee buna ,ms pup a incercat cineva baizta cu petale de trandafiri si rondele de lamaie gandind surprins
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Baitza relaxanta Empty Re: Baitza relaxanta

Mesaj  Iulicutza Lun Feb 15, 2010 12:06 pm

ely_dodolina a scris:da lavanda e o idee buna ,ms pup a incercat cineva baizta cu petale de trandafiri si rondele de lamaie gandind surprins
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aromoterapia face minuni... iar lavanda e renumita ptr proprietatile ei de relaxant....
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Baitza relaxanta Empty Re: Baitza relaxanta

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum