Glanda Tiroida
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Animalutele mele

+2
ely_dodolina
Iulia
6 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Animalutele mele Empty Animalutele mele

Mesaj  Iulia Mar Feb 02, 2010 7:43 pm

Nu stiu voi, dar eu cand vad ochii mari si umezi ai oricarui animalut ma inmoi de tot.Asa ca o sa va prezint iubirile mele neconditionate:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
El e Ursu, face galagie multa, cateodata ii zic si "Imputitul" si crede ca ai tot timpul din lume sa te joci doar cu el.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tomy, iubeste masinile, e cel mai pretentios cand vine vorba de gustari si iubeste pernele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iar el e Peticel, plangea sub fereatra mea si dupa cum ii spune numele e peticit(a ramas fara un ochisor), iar dupa scurt timp m-a parasit definiv. Dar va ramane febletea mea, pentru ca era singurul in care in fiecare dimineata de abia ma astepta venind si de abia asteptam sa-l mangai.
Iulia
Iulia

Mesaje : 68
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 03, 2010 8:55 am

si eu sunt o iubitoare de animalutze si incerc sa fac si eu ce pot pentru cele dupa strada ...
Lord este ciobanescul german ,primul cutzu pe care l-am avut un nebunel caruia ii place fotbalul sa apere poarta [img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
Maxi si NaNo puiutzii nostrii escrocul sentimental si "fata lui tata" ! tata si fiu cockeri spaniel sunt cei care ne inveselesc ziua cei care ne iubesc neconditionat si se bucura cand ne vad
NiNo NiNo danonino [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Maxutzu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Piticot sufera de nanism de aici i se trage si numele ,unul din cutzulicii de la firma pe care zic eu l-am salvat de la moarte ,imi inveselea fiecare dim cand ajungeam la munca ,acum l-a luat un nene acasa la curte si e f fericit !
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Negrutza care a murit imi era tare draga ...am ramas cu ultima imagine a ei in minte ...nu am nici o poza cu ea
Chucho caruia ii facusem cotet la geam la bloc si a disparut ...
Coditza il iubeste mult pe baby dar nu stiu unde a plecat si ea ...sper sa se intoarca ca imi e dor de ea sa ne intampine la munca ...
imi sunt dragi toate animalutzele si ma doare sufletul cand le vad pe strada ale nimanui ,flamande si nebagate in seama ...si imi dau seama ce norocoase sunt animalutzele noastre ca ne au !
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Iulicutza Dum Feb 14, 2010 4:59 pm

Ele sunt cele doua zane ale mele:
Zana nr 1 este domnisoara Oarca- razboinica[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]

Iar zana nr2 Elfina -bubulina, initiindu-se in tainele computerelor
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Lun Feb 15, 2010 10:47 am

veselie Ce dulci sunt ! Sa stii ca baietii mei se inteleg foarte bine cu pisicutzele ,au trait o vreme cu ,Cookie o scumpete de pisi clipici dormeau toti trei pe canapea si se jucau ! tu ai copii ,nu-i asa ? cum se inteleg cu Oarca si Elfina ?
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Iulia Lun Feb 15, 2010 11:09 am

vai sunt asa dragalase si eu imi mai doresc o pisicuta... sper sa l conving si pe prietenul meu ...
Iulia
Iulia

Mesaje : 68
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Iulicutza Lun Feb 15, 2010 11:24 am

ely_dodolina a scris:veselie Ce dulci sunt ! Sa stii ca baietii mei se inteleg foarte bine cu pisicutzele ,au trait o vreme cu ,Cookie o scumpete de pisi clipici dormeau toti trei pe canapea si se jucau ! tu ai copii ,nu-i asa ? cum se inteleg cu Oarca si Elfina ?

Povestea e lunga si dureroasa ptr mine.. pe scurt: am emigrat, iar pisicutele nu am avut voie sa le aduc aici lacrimi ... bocete si iar bocete... asadar una am dat-o spre "adoptie" unei familii iubitoare de pisicute, iar zana nr 1 a ramas in aprtamentul meu cu chiriasii... este f iubita si rasfata si este "stapana casutei"
Draga mea Ely, copii nu am... din acest punct de vedere iti impartasesc suferinta(am citit destainuirile tale de pe forumul crestin...)Insa speranta moare ultima... eu simt si stiu ca voi avea...nu stiu prin ce metoda, dar cu siguranta, o minune se va produce... ingeras si atunci .. cine stie.. poate ne vezi pe amandoua plimband carucioarele prin parculet si depanand povesti despre vremurile in care bebelusii nostri erau doar in stadiul de "dreams" hug
PS Oarca razboinica era mare devoratoare... nu a putut fi surioara nici macar o clipa ptr Elfina... Oarca a fost prima pe care am crescut-o si evident ca simtea cumva ca ea e stapana.. isi proteja teritoriul.. m-am descurcat greu.. trebuiau tinute izolate... numai eu stiu de cate ori am salvat-o pe biata Elfa din ghearele necrutatoare ale torturatoarei.
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Lun Feb 15, 2010 11:36 am

Offf draga Iulicutza imi pare rau Imi pare rau ca am atins subiectul copii ,nu stiu de ce dar asa am avut impresia ca ai. E bine ca esti asa pozitiva ,da-mi si mie cate un strop de optimism de la tine mirat
Cred ca ti-a fost f greu sa iti lasi sufletzele in Ro ,eu nu as putea sub nici o forma sa ma despart de baietii mei melancolic Si nici nu mi-am imaginat ca Oarca este o razboinica frica saracutza Elfina ,insa e bine cand totul se termina cu bine!
2 intrebari : de ce ati ales sa traiti in Sua? ; si aveti de gand sa va intoarceti acasa ? hug floricica
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Iulicutza Lun Feb 15, 2010 11:50 am

ely_dodolina a scris:Offf draga Iulicutza imi pare rau Imi pare rau ca am atins subiectul copii ,nu stiu de ce dar asa am avut impresia ca ai. E bine ca esti asa pozitiva ,da-mi si mie cate un strop de optimism de la tine mirat
Cred ca ti-a fost f greu sa iti lasi sufletzele in Ro ,eu nu as putea sub nici o forma sa ma despart de baietii mei melancolic Si nici nu mi-am imaginat ca Oarca este o razboinica frica saracutza Elfina ,insa e bine cand totul se termina cu bine!
2 intrebari : de ce ati ales sa traiti in Sua? ; si aveti de gand sa va intoarceti acasa ? hug floricica
Nu locuiesc in Sua ci in Australia... de intors m-as intoarce si maine....insa sotul nu doreste sa locuiasca in Romania lacrimi
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Lun Feb 15, 2010 12:16 pm

Ufff ....Australia ... lacrimi departe ...si nu puteti face un compromis ,cav de genul : 6 luni in Ro si 6 luni acolo ? melancolic si tu cum te simti acolo ,ai prietene etc ¿
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Iulicutza Lun Feb 15, 2010 12:29 pm

uite-o si pe cea de-a treia fetita a mea , Jasmine cea hoinareata
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Lun Feb 15, 2010 12:35 pm

vai ce dulceeeeee zambaret pup
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Mariana Popa Mar Feb 16, 2010 1:45 pm

Iulicutza, adorabile pisicile tale, Elfitza chiar e o zana! Acu' mai ai pisici? Si mie imi palc tare, tare!
Daca ma ajutati sa pun poze, ca singura n-am reusit lol! , vi le prezint si eu pe Fifi si pe Mitza!
veselie

Mariana Popa

Mesaje : 28
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Mar Feb 16, 2010 6:59 pm

Mariana Popa a scris:Iulicutza, adorabile pisicile tale, Elfitza chiar e o zana! Acu' mai ai pisici? Si mie imi palc tare, tare!
Daca ma ajutati sa pun poze, ca singura n-am reusit lol! , vi le prezint si eu pe Fifi si pe Mitza!
veselie

dragutza dai click pe gazduieste o imagine apoi examinar si alegi poza pe care o vrei si dai host it ! apoi te duci in pagina pe care ti-o deschide si copiezi unde scrie Vista en miniatura del foro linkul ,apoi aici in mesaj dai pe imagine adaugi linkul (ca sa fie mai usor dai copy apoi paste aici ) si ok si gata ai pus poza ! daca nu reusesti cand sunt conectata scrie-mi ca sa iti explic in timp ce pui poza ! pup
abia astept sa le vad pe fetele tale da
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Mariana Popa Mar Feb 16, 2010 9:07 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mariana Popa

Mesaje : 28
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Iulicutza Mar Feb 16, 2010 10:47 pm

inca cateva poze cu Orcuta mea iubita, in speranta ca voi mai indrepta nitel imaginea ei publica lol!
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
Calitatea pozei nu e stralucita ... aici tocmai daduse viata la 8 puisori superbi, dintre care unul nu a supravietuit.
Pe restul de 7 i-am crescut cu toata dragostea desi a fost teribil de greu sa realizezi lucrul acesta la bloc.. dupa 2 luni de zile, cand puiutii au fost suficient de mari si au supt destul de la mamica lor, Dumnezeu ne-a ajutat sa le gasim parinti... din cate stiu, au nimerit cu totii fff bine iar noi am rasuflat usurati ca le-am gasit un camin plin de iubire.
Oarca a fost (spre surprinderea mea) o mamica exemplara, ar putea fi model (multor fiinte umane)de devotament si sacrificiu matern.

Aici, Orcuta era intr-un moment de siesta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Oarca si cu mine avem muuuuuuulte amintiri care ne leaga, si bune si mai putin bune... in ajunul de Revelion, acum 3 ani, a cazut de la etaj... cred ca a alunecat din greseala ... nu pot sa va spun cat am suferit alaturi de ea(chiar si acum dupa atata timp am dese cosmaruri )... noroc ca am gasit o clinica veterinara deschisa... a avut hemoragie interna la vezica urinara si o bucata rupta din osul de la bazin .. schiopata f rau.. era vai de capul ei... dar cu dragoste, rabdare si multi bani, am pus-o pe picioare, astfel ca acum alearga din nou ca teleghidata prin toata casuta.
Bunul Dumnezeu ne-a ajutat din nou... a fost o minune ca nu a mai fost nevoie de operatie iar in urma tratamentului cu antibiotice,a scapat si de acea sangerare interna.
Dar hai sa nu mai amintesc despre aceste momente care ma rascolesc... ca sa va mai inveselesc atmosfera o sa mai postez 2 pozici:
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sa nu radeti prea tare de ciosvarta ei de codita, dar asa am gasit-o, cu codita taiata lacrimi
M-a impresionat f tare... imi imaginez cata suferinta a fost pe ea sa isi piarda podoaba... nu stiu daca vreo minte psihopata a facut asta sau daca a fost pur si simplu accident.
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 17, 2010 9:04 am

Mariana Popa a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

am vazut pozele sunt gigea da
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 17, 2010 9:09 am

Iulicutza gigea da nici nu vreau sa ma gandesc ca vreun psihopat i.a taiat coditza si a maltratat-o fizic si psihic lacrimi Am zis mereu ca cei care maltrateaza animalutzele nu au nimic uman,in-afara de faptul ca arata ca niste oameni fizic ,sunt demoni pe pamant ! Dc ar indrazni cineva sa se atinga de baieti ... stare de spirit cred ca m-as trasforma intr-o leoaica ,asa micutza cum sunt tipat
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Mariana Popa Mier Feb 17, 2010 10:16 am

Mariana Popa a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[quote]

Draga Dodolina, asta-i tot ce-am reusit... rusine

Mariana Popa

Mesaje : 28
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 17, 2010 10:24 am

Mariana Popa a scris:
Mariana Popa a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Draga Dodolina, asta-i tot ce-am reusit... rusine

dragutza mea o sa scriu acum la rubrica probleme tehnice ,o sa incerc sa explic mai bine ,poate nu am fost eu destul de clara ,sa ma ierti rusine
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Iulicutza Mier Feb 17, 2010 10:26 am

Mariana Popa a scris:
Mariana Popa a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Draga Dodolina, asta-i tot ce-am reusit... rusine
Draga Mariana este super mortala pisicuta ta lol!
Daca vrei sa iti apara imaginea in postare, dupa ce ai ales optiunea de gazduire imagine si apoi host it dai copy nu pe link ci pe Forum thumbnail pe care il paste aici, in casuta Imagine. Eu nu sunt pe deplin multumita nici de metoda asta, fiindca pozele apar postate la o dimensiune mica si deci ptr a le vedea marite, trebuie sa facem clic pe fiecare imagine in parte... daca am incercat sa dau copiere de pe imaginea la marime naturala atunci mi-a iesit ceva super urias in postare .. si nici asa nu e bine.. in fine, mai exersam intre timp...
PS Pozele Iuliei si ale lui Ely apar la dimensiune perfecta
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty pentru Mariana

Mesaj  Admin Mier Feb 17, 2010 10:49 am

dragutza mea am rezolvat aici pentru tine pup si sa ma anunti daca ,acum dupa ce am explicat la probleme tehnice forum ,te descurci ,caci vreau sa fiti multumite hug
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admin
Admin

Mesaje : 23
Data de inscriere : 30/01/2010

https://tiroida.forumgratuit.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Admin Mier Feb 17, 2010 10:51 am

Iulicutza a scris:
Mariana Popa a scris:
Mariana Popa a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Draga Dodolina, asta-i tot ce-am reusit... rusine
Draga Mariana este super mortala pisicuta ta lol!
Daca vrei sa iti apara imaginea in postare, dupa ce ai ales optiunea de gazduire imagine si apoi host it dai copy nu pe link ci pe Forum thumbnail pe care il paste aici, in casuta Imagine. Eu nu sunt pe deplin multumita nici de metoda asta, fiindca pozele apar postate la o dimensiune mica si deci ptr a le vedea marite, trebuie sa facem clic pe fiecare imagine in parte... daca am incercat sa dau copiere de pe imaginea la marime naturala atunci mi-a iesit ceva super urias in postare .. si nici asa nu e bine.. in fine, mai exersam intre timp...
PS Pozele Iuliei si ale lui Ely apar la dimensiune perfecta

iulicutza am explicat la probleme tehnice forum sa te uiti si daca vrei sa ma intrebi ceva aici sunt ! hug mai lucrez cate ceva la forum ,citeste rubrica de pareri si sugestii si spune-mi ce ai mai vrea in plus pe forum pup

Admin
Admin

Mesaje : 23
Data de inscriere : 30/01/2010

https://tiroida.forumgratuit.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Mariana Popa Mier Feb 17, 2010 1:15 pm

Yes! Yes! Yes!
Iti multumesc foarte mult! Ea e Fifi, mezina, o rasfatata si jumatate! Ii plac cartofii cruzi! Cand am "infiat-o", era intr-o stare jalnica...slabanoaga de numa', am luat-o de la o familie care avea 4 copii si fiecare tragea de ea sa se joace, sa o mangaie, sa o traga de urechi sau de coada...Oamenii mi-au dat-o bucuros, s-au scapat urgent de ea, eu n-o cerusem prea convinsa, mai ales ca mai aveam un mitzu acasa si mereu conflicte (ca soacra e adepta animalelor care trebuie sa stea afara, iar eu a celor care stau in casa!), dar mi-a fost mila de ea si ...am luat-o!
Mitzura (o sa incerc sa pun poze si cu ea, dar nu e deloc fotogenica!lol!) are aproape 15 ani, e preferata mea, e o adevarata doamna, distinsa, calma, mananca doar papa bun, bun, ii place caldurica, motaie toatat ziua pe calorifer (vara intre geamurile camerei mele) si, dat fiind varsta inaintata, nu prea mai are chef de joaca cu Fifi, motiv pentru care o mai "articlueaza" uneori!

Mariana Popa

Mesaje : 28
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 17, 2010 1:20 pm

hi hi hi Mariana cred ca Fifi le-ar placea mai mult lui NaNo&Maxi ca e mai jucausa mirat
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Mariana Popa Mier Feb 17, 2010 1:30 pm

ely_dodolina a scris:hi hi hi Mariana cred ca Fifi le-ar placea mai mult lui NaNo&Maxi ca e mai jucausa mirat

Dodolina
pup
Baietii tai sunt, oricum, niste gentlemani!

Mariana Popa

Mesaje : 28
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Animalutele mele Empty Re: Animalutele mele

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum