Glanda Tiroida
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dragostea si sexul

2 participanți

In jos

Dragostea si sexul Empty Dragostea si sexul

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 10, 2010 11:13 am

Dragostea e sentimentul care leaga persoanele ,fie ca e vorba de dragostea intre soti ,sau intre frati,surori,parinti,bunici ,copii,animalutze etc
Sexul este momentul in care se elibereaza endorfinele sau hormonii fericirii care sunt elementi chimici produsi sub forma naturala in corpul nostru; cand sunt eliberate ne simtim fericiti, iluzionati si scad durerile corporale, deci, sunt capabile de a ne scapa de dureri, stres, crize nervoase sau depresie; au cam aceleasi efecte ca morfina sau heroina pentru ca opresc ajungerea la creier a senzatiilor deranjatoare, dar diferenta este ca endorfinele sunt naturale, eliberate de propriul corp; asa ca nu produc adictie la fel ca drogurile artificiale cu efecte asemanatoare. Insa se tot timpul avem chef de sex ,si de cele mai multe ori barbatii nu inteleg acest lucru ,si de acolo apar alte probleme.
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Dragostea si sexul Empty Re: Dragostea si sexul

Mesaj  Iulia Mier Feb 10, 2010 10:16 pm

CRed ca asta e cateodata o problema general valabil si nu merge nici macar sa zici ca te doare capul. Problema e cand se intoarce roata si sunt eu mai "iepure" ca el, desi in general el e cel mai "iepure". Solutia noastra? Sa stabilim un numar acceptabil pt amandoi. Desi in teorie a sunat bine, el nu a respectat niciodata. DAr e atat de bine, ca uit sa l cert, dar ce ma fac a 2 a zi cand am ochii cat cepele? Voi ce probleme aveti? Aveti?
Iulia
Iulia

Mesaje : 68
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Dragostea si sexul Empty Re: Dragostea si sexul

Mesaj  ely_dodolina Joi Feb 11, 2010 11:42 am

morocanos este o situatie dificila intr-adevar ,ceea ce eu am observat in acesti 7 ani este ca barbatul vrea dimineata ,pranz si seara ,ceea ce este foarte bine pentru organism ,dupa cum arata studiile surprins ,insa femeiele sunt construite altfel ,si sunt putine cele care vor non stop da Ideal ar fi sa se gaseasca o cale de mijloc ,desi nu intotdeauna functioneaza ! cred ca cel mai bine aici ar putea sa raspunda un barbat ,insa vad eu ca nici al tau dragutz ,nici al meu sot ,nu indrazneste sa se aventureze aici imi pare rau
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Dragostea si sexul Empty Re: Dragostea si sexul

Mesaj  Iulia Joi Feb 11, 2010 2:12 pm

cred ca deja o sa ne bombane :). Dar putem purta macar discutii la modul general, ca sa nu i suparam ca aducem pe toata lumea in pat. Si in plus asta ar trebui sa fie confortabil pentru toata lumea
Iulia
Iulia

Mesaje : 68
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Dragostea si sexul Empty Re: Dragostea si sexul

Mesaj  ely_dodolina Lun Feb 15, 2010 12:14 pm

mirat in general vorbind ....barbatii sunt nimfomani veselie si nu cred ca trebuie sa ne bombane ,trebuie sa avem si noi coltzisorul nostru unde sa ne spunem off-urile ,nu? melancolic
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum