Glanda Tiroida
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gandirea pozitiva - cum o putem autoeduca ?!

2 participanți

In jos

Gandirea pozitiva - cum o putem autoeduca ?! Empty re

Mesaj  kokoshel Joi Feb 11, 2010 8:50 am

Buna tuturor,vad ca in general totul este pe chef sau stare.Eu va recomand sa va schimbati modul de a gandi,totul pleaca de la cerebel!Daca voi dati o comanda creierului el este obligat sa o execute dar daca voi il lasati sa navigheze in deriva el va da starea care el o vrea.La nastere omul se naste doar cu ( creerul reptilian) asta inseamna ca ne nastem cu ceva instincte cum ar fi (sa respire, sa se hraneasca,reproducerea ,supravietuirea etc) cum inaintam in viata se dezvolta sistemul nervos si incepem sa gandim sa putem face lucruri controlate.ex: trebuie sa MERG LA SCOALA! chiar daca nu vrei trebuie sa mergi. eu am dat asa pe departe un exemplu care sper sa va fie de ajutor. Fiti optimisti si faceti exerciti incercati sa va controlati voi creierul nu il lasati pe el sa va controleze.
kokoshel
kokoshel

Mesaje : 2
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti

http://www.bajotierra.ro

Sus In jos

Gandirea pozitiva - cum o putem autoeduca ?! Empty Re: Gandirea pozitiva - cum o putem autoeduca ?!

Mesaj  ely_dodolina Joi Feb 11, 2010 11:37 am

Draga kokoshel teoria este usoara ,practica e mai grea ! si tu stii cel mai bine ca traiesti de ceva ani cu o persoana cu tiroida hash veselie Insa sunt convinsa ca cei care vor citi vor incerca sa iti urmeze sfatul ,ca si mine . hug O picatura din optimismul tau este binevenita clipici
eu tin sa iti multumesc si oficial pentru sufletul tau ,pentru ca ma intelegi si cel mai important ca ma sustii kisscuplu
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum