Glanda Tiroida
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Buna dimineata !

+3
Iulia
Ionescu Antoneta Elena
ely_dodolina
7 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Mar Feb 16, 2010 2:05 pm

Iulicutza a scris:
Iulia a scris:NEata!
Greu azi, asa frig, as fi dormit toata ziua, noi avem o expresie "ca un hamster in talas".
Asa ca fetelor sper ca voi sunteti mai norocoase ca mine si la voi e mai cald
Poate vrei sa schimbi cu mine???
vreo 33-34 grade la umbra, umiditate 81%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! si tzantarime ca balaurimea lol!
Ei, ce zici Iulishor??? veselie

Daca te racoreste, sa stii ca asta ne asteapta si pe noi in Bucuresti nu peste mult timp.
Nici nu vreau sa ma gandesc, prefer vremea de acum, dar nici dupa asta nu ma omor. Mie imi place primavara si cateodata si toamna, dar in ultimii ani, nu am avut decat 2 anotimpuri. De aceea, nu prea imi place sa cumpar pantofi, ca nu prea ii port. Merg pe cizme si apoi pe sandale. Ce ziceti de asta?
M-am prostit la batranete?
Antoneta
Iulicutza, m-ai facut curioasa, unde esti acum?

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty cafeluta

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Mar Feb 16, 2010 9:51 pm

Buna,
ca sa nu ma mai ia prin surprindere fetele matinale, m-am smecherit, si va postez mesaj din seara asta!!!!!!
Asadar, dupa un somn bun pe care sigur o sa-l aveti in noaptea asta, va pun o cafea in filtru si se pastreaza calda pana va hotarati s-o beti. Fara zahar, ca nu vreti sa va faceti riduri si nici sa va imbolnaviti de diabet. Cu cat este mai dulce cafeaua, cu atat este mai slaba ca zaharul ii ia din tarie. Dar nu va spun nimic nou, ca voi le stiti pe toate!!!
O zi buna, insorita, iar pentru Iulicutza, racoroasa, ca asa-i place ei pe acolo pe unde este. melancolic veselie
Antoneta

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Iulicutza Mar Feb 16, 2010 10:09 pm

Ionescu Antoneta Elena a scris:Buna,
ca sa nu ma mai ia prin surprindere fetele matinale, m-am smecherit, si va postez mesaj din seara asta!!!!!!
Asadar, dupa un somn bun pe care sigur o sa-l aveti in noaptea asta, va pun o cafea in filtru si se pastreaza calda pana va hotarati s-o beti. Fara zahar, ca nu vreti sa va faceti riduri si nici sa va imbolnaviti de diabet. Cu cat este mai dulce cafeaua, cu atat este mai slaba ca zaharul ii ia din tarie. Dar nu va spun nimic nou, ca voi le stiti pe toate!!!
O zi buna, insorita, iar pentru Iulicutza, racoroasa, ca asa-i place ei pe acolo pe unde este. melancolic veselie
Antoneta
Multumesc, multumesc,ai fost foarte pe faza.. caci eu m-am trezit deja... incepe o noua zi in care sa cuceresc lumea veselie
Racoroasa nu prea se anunta ziua , insa vad ca e destul de innourat si posibila furtuna (asaaaaa, doar vreo 5 minute) hi, hi, hi... ca m-am plictisit de cat tot citesc starea vremii.... de cateva zile anunta furtuna.. dar de unde? ploua acolo nitelus+niscaiva vanticel, parca ca sa ne faca in ciuda, si in cateva minute s-a sfarsit.
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 17, 2010 8:58 am

Antoneta mi-ai luat-o inainte veselie ! eu va doresc fetelor oriunde ati fi in lume o zi mumoasa ,fara probleme si stres (oare mai exista asa ceva melancolic )
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Iulicutza Mier Feb 17, 2010 9:11 am

ely_dodolina a scris:Antoneta mi-ai luat-o inainte veselie ! eu va doresc fetelor oriunde ati fi in lume o zi mumoasa ,fara probleme si stres (oare mai exista asa ceva melancolic )
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Multumim Ely... ce planuri marete pe ziua de azi???? zambaret
Sper ca fara carat de mobilier.. nu de alta dar acum cred ca tu esti cea care meriti bataitza
Rinichii ce mai zic???Tot razvratiti sunt?????Offf, mare poznasa mai esti si tu cateodata... daca ai prea multa energie negativa, fa si tu precum japonezii, sparge farfurii... ideea terapiei cu spart farfurii nu e noua deloc insa e deosebit de eficienta.. si uite asa ii faci cadou sotului, cand vine acasa, dupa o zi de munca


Ultima editare efectuata de catre Iulicutza in Mier Feb 17, 2010 9:45 am, editata de 1 ori
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Admin Mier Feb 17, 2010 9:25 am

veselie iulicutza m-ai facut sa rad ! as sparge eu farfurii ...insa ma gandesc ca trebuie sa cumpar altele morocanos si terapia prin tipat este recomandata ,insa nici nu vreau sa ma gandesc ce ar zice "scumpii" mei vecini scoate limba azi trebuie sa cumpar papa ,sufla zapada prin frigider ,si sa gatesc clipici aaa si mi-am adus aminte : iulia si-a luat robotzel de bucatarie complet zambaret si o sa il "udam" saptamana acesta si as vrea sa facem ,sa vedem ce zice si ea ,o supa pasata de praz si morcov ,cu crutoane integrale ! tu ce planuri ai ? mirat

Admin
Admin

Mesaje : 23
Data de inscriere : 30/01/2010

https://tiroida.forumgratuit.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Iulicutza Mier Feb 17, 2010 9:55 am

Admin a scris:veselie iulicutza m-ai facut sa rad ! as sparge eu farfurii ...insa ma gandesc ca trebuie sa cumpar altele morocanos si terapia prin tipat este recomandata ,insa nici nu vreau sa ma gandesc ce ar zice "scumpii" mei vecini scoate limba azi trebuie sa cumpar papa ,sufla zapada prin frigider ,si sa gatesc clipici aaa si mi-am adus aminte : iulia si-a luat robotzel de bucatarie complet zambaret si o sa il "udam" saptamana acesta si as vrea sa facem ,sa vedem ce zice si ea ,o supa pasata de praz si morcov ,cu crutoane integrale ! tu ce planuri ai ? mirat
Am eu mai demult o vaga banuiala ca Iulia este draga ta surioara care tocmai a devenit mamica unui bebe scump si frumos, cu care esti tu pozata in pagina de prezentare a site-ului ? melancolic
Apropo, fara a rasuci cutitul in rana, sa stii ca iti sta tare bine cu un bebe in brate.. asa ca, pe curand... te vedem mamica cadou
Stii ce idee mi-a venit chiar acum cand iti scriu??? Si sunt convinsa ca nu-i intamplator!!!!!!!!!!!
Tu spui ca locuiesti in Ploiesti.... fffff aproape de tine se afla manastirea Ghighiu , atat de scumpa sufletului meu, acolo obisnuiam sa merg in fiecare saptamana si sa ma rog, mai ales in Paraclis(visul meu fusese sa ma casatoresc religios acolo, dar uite ca totul a ramas doar un vis)... probabil ca iti sunt cunoscute rugaciunile speciale care se fac in Paraclisul bisericii, acela din cimitirul manastirii... maica Lavrentia era responsabila cu aceasta.. sper ca mai traieste...incearca sa mergi acolo... cunosc multa lume care s-a rugat ptr ceva anume .. chiar Iuliana Marciuc, destainuia intr-o revista ca ani de zile si-a dorit un copilas pe care nu-l putea avea.. a fost la manastirea Ghighiu, a facut acel ritual de rugaciuni in Paraclis si iata ca minunea s-a produs si a ramas insarcinata..are o splendoare de baiat care cred ca in curand va merge la scoala floricica


Ultima editare efectuata de catre Iulicutza in Mier Feb 17, 2010 10:44 am, editata de 2 ori
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 17, 2010 10:21 am

Iulicutza a scris:
Am eu mai demult o vaga banuiala ca Iulia este draga ta surioara care tocmai a devenit mamica unui bebe scump si frumos, cu care esti tu pozata in pagina de prezentare a site-ului tau??? melancolic
Apropo, fara a rasuci cutitul in rana, sa stii ca iti sta tare bine cu un bebe in brate.. asa ca, pe curand... te vedem mamica cadou
Stii ce idee mi-a venit chiar acum cand iti scriu??? Si sunt convinsa ca nu-i intamplator!!!!!!!!!!!
Tu spui ca locuiesti in Ploiesti.... fffff aproape de tine se afla manastirea Ghighiu , atat de scumpa sufletului meu, acolo obisnuiam sa merg in fiecare saptamana si sa ma rog, mai ales in Paraclis(visul meu fusese sa ma casatoresc religios acolo, dar uite ca totul a ramsa doar un vis)... probabil ca iti sunt cunoscute rugaciunile speciale care se fac in Paraclisul bisericii, acela din cimitirul manastirii... maica Lavrentia era responsabila cu aceasta.. sper ca mai traieste...incearca sa mergi acolo... cunosc multa lume care s-a rugat ptr ceva anume .. chiar Iuliana Marciuc, destainuia intr-o revista ca ani de zile si-a dorit un copilas pe care nu-l putea avea.. a fost la manastirea Ghighiu, a facut acel ritual de rugaciuni in Paraclis si iata ca minunea s-a produs si a ramas insarcinata..are o splendoare de baiat care cred ca in curand va merge la scoala floricica
nu dragutza mea surioara mea este mamica.dulcineea ,insa ea fiind in ultimile 2 sapt nu prea intra pe net ,acusica aucsica vine dulcineea (nepotzica noastra bebe ) pe site sunt cu fetita danei coteanu (alias dana marijuana) prin dec 2005. Iulia imi este prietena (cred ca o pot numi asa dupa ce ne-am cunoscut mai bine ,desi cand ne-am cunoscut nu ne intelegeam prea bine veselie )Stiu manastirea am mers la ea ,o sa mai merg ,insa eu nu cred ca ma ajuta ca ma rog acolo sau in alta parte ...Si oricum eu incep sa ma resemnez usor cu ideea ca poate nu voi fii mama ,si ma multumesc ca voi fii matusica si nasica pentru dragutza mea nepotzika zambaret Daca Doamne vrea sa ne dea bebelul ni-l da ,daca nu pot eu sa fac mii de rugaciuni si sa merg pe la toate manastirile ,sa nu te superi ,insa asa gandesc .Iar cu manastirea Ghighiu ai dreptate ma simt bine acolo cand merg ,imi place sa ma plimb prin gradina ei primavara si vara ! O sa ma rog si pentru tine cand ajung acolo daca vrei pup
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Mariana Popa Mier Feb 17, 2010 10:29 am

Buna dimineata!

Pe cat de insorita s-a aratat ziua de iari, pe-atat de mohorata e cea de azi...si eu m-am trezit cu o migrena...Imi fac o cafea tare si sper sa scap de ea fara pastilute, de care am oroare, mi se opresc in gat!
Azi sunt in tura de dupamasa la servici, mai misun prin casa pana la ora 13 si sper sa ma pot dezlipi, totusi, de monitor, ca mai am si treaba de facut!

Iulicutza a scris:ideea terapiei cu spart farfurii nu e noua deloc insa e deosebit de eficienta.. si uite asa ii faci cadou sotului, cand vine acasa, dupa o zi de munca

....dar e cam scumpa si daca stai la bloc, aud vecinii si crapa de invidie ca, deh, iti merge bine daca iti permiti sa spargi farfurii de cate ori te enervezi! zambaret

Mariana Popa

Mesaje : 28
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Iulicutza Mier Feb 17, 2010 11:00 am

ely_dodolina a scris:
Stiu manastirea am mers la ea ,o sa mai merg ,insa eu nu cred ca ma ajuta ca ma rog acolo sau in alta parte ...Si oricum eu incep sa ma resemnez usor cu ideea ca poate nu voi fii mama ,si ma multumesc ca voi fii matusica si nasica pentru dragutza mea nepotzika zambaret Daca Doamne vrea sa ne dea bebelul ni-l da ,daca nu pot eu sa fac mii de rugaciuni si sa merg pe la toate manastirile ,sa nu te superi ,insa asa gandesc .Iar cu manastirea Ghighiu ai dreptate ma simt bine acolo cand merg ,imi place sa ma plimb prin gradina ei primavara si vara ! O sa ma rog si pentru tine cand ajung acolo daca vrei pup

Nu iti impartasesc parerea ca e totuna daca mergi acolo sa nu.. insa pot sa inteleg ca fiecare simtim si ne rugam diferit si sunt de acord cu decizia ta si mai ales ca nu trebuie sa fabricam retete care sa poata fi valabile ptr toate sufletele!!!!!
Daca tu nu simti din inima, ca acele rugaciuni in Pracaclis te vor ajuta .. atunci chiar ca nu e bine sa o faci doar ca pe un gest mecanic.. mie exemplele altora mi-au dat curaj si optimism si de asta am simtit sa merg acolo sa ma rog.... pot sa spun ca si mie mi-a ascultat Dumnezeu cererea ptr ce ma rugam atunci.... se practica si alte rugaciuni, la diverse biserici si manastiri, insa ca si tine, nu am simtit eu ca trebuie sa ma duc in acele locuri.... inima mea spunea altceva.Asadar asculta-ti inima caci ea stie cel mai bine ceea ce este de folos ptr tine!!

In privinta resemnarii aici ma intristezi rau de tot... pai daca te-ai resemnat inseamna ca ai abandonat lupta morocanos si apoi esti inca f tanara, ai toate sansele... of mai Ely.. pai eu ce sa mai zic la 41 de anisori (maine , poimaine)??? si tot nu m-am resemnat cu ideea... desi momentan nu se intrevad nici posibilitati financiare ptr o fertilizare in vitro.. si totusi, nu ca sa fac pe grozava.. eu simt ca voi avea un copil... ptr ca il doresc f mult si STIU ca asa va fi!!!!! ma repet, nu stiu cum, nu stiu de unde, nici prin ce metoda il voi avea.. insa cu siguranta voi fi mamica!
Ti s-a intamplat vreodata sa SIMTI ca anumite lucruri se vor intampla???
Am mai trait o asemenea experienta acum 4 ani... si nu m-am inselat da
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 17, 2010 1:27 pm

Dragutza Mariana serviciu usor si cand te intorci poate ai timp sa intrii un pic sa treci pe la rubrica Nite*Nite zambaret
Dragutza Iulicutza ce sa zic ...cand vezi ca nu vine singurel ,si banutzi de fertilizari in vitro nu sunt ,incepi sa te obisnuiesti cu ideea ,poate ca daca nu ar fi fost si tiro hash asta aveam mai multe sanse melancolic Sotul meu zice ca el simte ca o sa avem copil, si ma cearta ca nu sunt optimista bataitza Sigur o sa imi zica dupa ce o sa citeasca comentariul tau (parca il aud si vad lacrimi ) : vezi ce pozitiva e Iulicutza si tu de ce nu poti sa fii? lacrimi
nu toti suntem facuti la fel ... imi pare rau
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty buna

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Mier Feb 17, 2010 4:34 pm

Fetelor, ma intreb de ce nu credeti voi in destin? Eu stiu ca Dumnezeu are un plan cu fiecare, doar ca noi nu il stim si de multe ori nu il intelegem. Dar toate, absolut toate, au un rost. Eu stiu ca omul mereu isi doreste ceea ce nu are si mereu se uita la altul si crede ca este mai fericit pentru ca are nu stiu ce. In primul rand, eu cred ca fiecare are si probleme si necazuri, NU EXISTA OM FERICIT din toate punctele de vedere, Doar ca multi, ascund ceea ce sunt cu adevarat. In viata exista o compensatie pentru orice. Mai devreme sau mai tarziu, vei descoperi motivul pentru care acum te simti nefericit, important este sa ai rabdare si mai ales, incredere.
Este usor sa dai sfaturi atunci cand nu esti in situatia respectiva, dar , fetelor, fiti rabdatoare! Asta este sfatul pe care vi-l dau, sunt cea mai matura dintre voi, nu am concurenta. pup
Antoneta

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 17, 2010 4:48 pm

Scumpa mea Antoneta ,ti-am simtit lipsa aici plans Stiu ca fiecare are rostul lui pe lume ,lasat de la Doamne ...nu ma mai stresez ca nu raman gravida ,poate ma ajuta mult si faptul ca vine acusica bebelika surorii mele ....Apreciez ca am baietii mei ,nici nu va puteti imagina cat ma iubeste Maxi ,si Nano ,insa nu ca Maxi ! si conexiunea care este intre noi ma ajuta sa trec peste toate ,el e cel care ma intelege intotdeauna ,si dc tip pe el cand sunt suparata ,ma iarta melancolic Si Iulicutza draga este bine ca simti ca vei avea bebelul dorit ...Poate tu esti mai perseverenta decat mine...Mie imi place ca sunteti asa pozitive ...vreau si eu sa fiu asa lacrimi
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Mier Feb 17, 2010 5:14 pm

ely_dodolina a scris:Scumpa mea Antoneta ,ti-am simtit lipsa aici plans Stiu ca fiecare are rostul lui pe lume ,lasat de la Doamne ...nu ma mai stresez ca nu raman gravida ,poate ma ajuta mult si faptul ca vine acusica bebelika surorii mele ....Apreciez ca am baietii mei ,nici nu va puteti imagina cat ma iubeste Maxi ,si Nano ,insa nu ca Maxi ! si conexiunea care este intre noi ma ajuta sa trec peste toate ,el e cel care ma intelege intotdeauna ,si dc tip pe el cand sunt suparata ,ma iarta melancolic Si Iulicutza draga este bine ca simti ca vei avea bebelul dorit ...Poate tu esti mai perseverenta decat mine...Mie imi place ca sunteti asa pozitive ...vreau si eu sa fiu asa lacrimi

DragaEly-dodolina,
ca sa poti fi optimista, nu te ancora in nerealizari, ci fii desteapta si priveste DOAR partea plina a paharului.
Bucura-te ca ai baietii care sunt atasati de tine, bucura-te ca ai un sot care te intelege si care face mult ca tu sa fii fericita, ca puteti sta linistiti de vorba seara, fara sa va simtiti singuri in doi, ca poti pleca de acasa cand vrei, ca nu ai nevoie de bona pentru nu stiu cate oere pe zi,ca..... multe. Pastreaza toate sentimentele materne pentru nepotzica si finuta ta, sa stii ca in fata lui Dumnezeu, o nasa este mai importanta decat o mama si tu vei da socoteala de tot ce face fiica ta spirituala. Pastreza-ti toata enrgia si tot ce-ti prisoseste material pentru fiinta aceasta care va aparea peste putin timp.
FII DESTEAPTA SI IA DIN VIATA DOAR CE-I FRUMOS!
Este asa de scurta, incat la un moment dat ne dam seama ca am fi putut face o multime de lucruri si ca nu le-am facut ca mereu am visat cine stie ce. Am observat ca acele cupluri care nu au copii sunt foarte legate deoarece ei traiesc unul pentru celelalt. Rasfrange-ti dragostea asupra sotului tau, a surioarei tale si apoi asupra animaluteleor pe care le iubesti nespus de mult. Se spune ca cine nu iubeste animalele si florile, nu este un om bun; cred ca este partial adevarat deoarece eu nu iubesc animalele (dar nici nu le urasc), si sunt prea ancorata in realitate ca sa ma extaziez cand vad flori. Nu spun ca nu le observ, dar nu mor dupa ele. Sa stiti ca eu nu duc niciodata florile pe care le primesc la scoala acasa, le ofer celor carora le plac in mod special si daca imi mai raman, le duc la cimitir, pentru ca sotul meu, le iubea si cumpara mereu. Poate de aceea nu vreau sa le mai vad in casa.

Acum te sarut, ca asa cum stii, mi-am facut un obicei de a deschide calculatorul imediat cum ajung acasa; nici macar nu am mancat, m-am spalat doar pe maini.
Antoneta hug

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty 19febr2010

Mesaj  ely_dodolina Joi Feb 18, 2010 8:09 am

Buna dimineata fetele floricica eu fug sa duc repede baietii afara am vrut doar sa va urez numai ganduri pozitive azi ,si sa nu lasati timpul mohorat sa va morocanos
o cescutza de ceai arabesc fierbinte pentru cine poate ,mai caldutza pentru cele care au pb cu tiroida ,e binevenita in acest timp friguros!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
hug pup bye ne auzim mai tarziu dupa ce termin de gatit !
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Joi Feb 18, 2010 9:54 am

ely_dodolina a scris:Buna dimineata fetele floricica eu fug sa duc repede baietii afara am vrut doar sa va urez numai ganduri pozitive azi ,si sa nu lasati timpul mohorat sa va morocanos
o cescutza de ceai arabesc fierbinte pentru cine poate ,mai caldutza pentru cele care au pb cu tiroida ,e binevenita in acest timp friguros!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
hug pup bye ne auzim mai tarziu dupa ce termin de gatit !

Draga mea,
tu esti mereu in priza, ma uimesti. Bravo tie, si sa te mentii asa. Ce mananci si ce bei de ai atata vitalitate?
Eu sunt ca o balena, abia ma misc, nu sunt grasa chiar asa, dar am o lehamite de cele mai multe ori....
Antoneta

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  ely_dodolina Joi Feb 18, 2010 12:35 pm

Pai in ultimul timp nu prea mai manac asa ,nu mai am pofta de mancare ...si eu am momente cand lenevesc ,insa azi trebuia sa gatesc ,si asta am si facut dupa ce am venit cu baietii de afara ,de aceea am terminat asa repede si pot sa stau pe forum ceva timp zambaret Acum nu am mai mult de 50kg,de fapt cred ca am mai slabit ,si e din cauza stresului ,nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma intristez ca sunt asa slaba gandind
Baietii imi dau energie ca trag de mine cand iesim afara surprins si ma solicita ! e bine sa ai un animalutz ca asa mai iesi si te misti putin !
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty cafeluta

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Joi Feb 18, 2010 8:08 pm

Fetelor,
cafeluta este gata, abureste, la fel si ceisorul de dimineata.
Eu beau ceaiul singura sau cu cineva, astazi?
Va doresc o zi buna, fara ploaie, vant sau nori la orizont. Sa auzim numai de bine!!!!
Antoneta

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty ceiuletz 19febr2010

Mesaj  ely_dodolina Vin Feb 19, 2010 3:58 pm

Dragele mele eu va invit la un ceiuletz sa ne relaxam ... am avut o noapte agitata ,am dormit putin ,si sunt ca si cum as fi stat treaza toata noaptea.Insa nu vreau sa dorm ,astept sa imi vina sotul acasa si sa ne relaxam impreuna ,caci si el a dormit putin ,avand un client. Ce ziceti de un ceiuletz de tei cu putin lapte si niste scortisoara ? zambaret [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cum a fost ziua voastra ? pupicei clipici
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Iulicutza Lun Feb 22, 2010 9:11 am

Fetelor, cam bate vantul prin casutele cu topicuri plans ... e foarte pustiu si trist fara voi... sper ca ati avut un sfarsit de saptamana cu bucurie si liniste.... asteptam vesti noi si bune de la voi.. si, bineinteles cafeluta+ceiucul va asteapta...
Iulicutza
Iulicutza

Mesaje : 74
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Lun Feb 22, 2010 10:08 am

Iulicutza a scris:Fetelor, cam bate vantul prin casutele cu topicuri plans ... e foarte pustiu si trist fara voi... sper ca ati avut un sfarsit de saptamana cu bucurie si liniste.... asteptam vesti noi si bune de la voi.. si, bineinteles cafeluta+ceiucul va asteapta...

Draga mea,
la noi a batut vantul si la propriu si la figurat.
Cea mai mare neplacere la mine este ca in week-end, nu pot intra pe internet nici dupa masa, nici seara. Abia astept sa se faca frumos afara ca toata pustimea care sta pe net sa iasa cu rolele in parcuri si sa lase pentru cei ca mine, linia mai libera.
In alta ordine de idei, va doresc tuturor o saptamana buna, fara griji, probleme si necazuri. Numai bucurii si realizari.
Cu drag, Antoneta

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Admin Lun Feb 22, 2010 12:28 pm

Dragutzele mele eu incerc sa ma impart ,mai trebuiesc multe facute la forum ,si cum nu am moderatori ,imi este un pic greu .Insa azi o sa fiu mult mai activa ,ieri am avut o zi mumoasa petrecuta cu al meu sot ,linistiti ...Pupicei

Admin
Admin

Mesaje : 23
Data de inscriere : 30/01/2010

https://tiroida.forumgratuit.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Mariana Popa Mier Feb 24, 2010 11:55 am

Buna dimineata!
....cam la amiaz', e drept, dar eu acum am ajuns la computer!
Am cam lipsit de pe-aici, am fost plecata la Manastirea Brancoveanu - Sambata de Sus de joi pana luni, a fost superb de-a dreptul, prinde atat de bine o ''rupere'' de cotidian...Aveam nevoie de-o iesire de asta, saptamanile trecute la servici au fost de-a dreptul istovitoare. Incerc sa pun si poze, poate de data asta reusesc!
Ma pregatesc de mers la servici dupa-masa si daca n-oi fi prea obosita, o sa revin cu povesti cand ma intorc. ca sa nu mai zic ca am de recuperat ce-ati scris voi cat eu am lipsit...

bye

Mariana Popa

Mesaje : 28
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  ely_dodolina Mier Feb 24, 2010 12:14 pm

Mariana Popa a scris:Buna dimineata!
....cam la amiaz', e drept, dar eu acum am ajuns la computer!
Am cam lipsit de pe-aici, am fost plecata la Manastirea Brancoveanu - Sambata de Sus de joi pana luni, a fost superb de-a dreptul, prinde atat de bine o ''rupere'' de cotidian...Aveam nevoie de-o iesire de asta, saptamanile trecute la servici au fost de-a dreptul istovitoare. Incerc sa pun si poze, poate de data asta reusesc!
Ma pregatesc de mers la servici dupa-masa si daca n-oi fi prea obosita, o sa revin cu povesti cand ma intorc. ca sa nu mai zic ca am de recuperat ce-ati scris voi cat eu am lipsit...

bye
Buna dimi Mariana
aaaaa pai si eu am fost acolo ,insa eu am zis manastirea se numeste Sambata de sus veselie e superb acolo ! Serviciu usor dragutza pup si da ti.am simtit lipsa lacrimi
ely_dodolina
ely_dodolina

Mesaje : 205
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 44
Localizare : ploiesti

http://www.tiroidamea.go.ro

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Ionescu Antoneta Elena Mier Feb 24, 2010 2:51 pm

ely_dodolina a scris:
Mariana Popa a scris:Buna dimineata!
....cam la amiaz', e drept, dar eu acum am ajuns la computer!
Am cam lipsit de pe-aici, am fost plecata la Manastirea Brancoveanu - Sambata de Sus de joi pana luni, a fost superb de-a dreptul, prinde atat de bine o ''rupere'' de cotidian...Aveam nevoie de-o iesire de asta, saptamanile trecute la servici au fost de-a dreptul istovitoare. Incerc sa pun si poze, poate de data asta reusesc!
Ma pregatesc de mers la servici dupa-masa si daca n-oi fi prea obosita, o sa revin cu povesti cand ma intorc. ca sa nu mai zic ca am de recuperat ce-ati scris voi cat eu am lipsit...

bye
Buna dimi Mariana
aaaaa pai si eu am fost acolo ,insa eu am zis manastirea se numeste Sambata de sus veselie e superb acolo ! Serviciu usor dragutza pup si da ti.am simtit lipsa lacrimi


Draga Mariana,
tu chiar ne dai palpitatii cu lipsa ta de la prezenta zilnica.
Tu iti reincarci bateriile prin locuri superbe si noi ni le descarcam in locuri obisnuite. Unde-i dreptatea? Ce ai facut cu copilul cand ai fost plecata? Nu face revolutzie, te lasa sa pleci cand vrei?
Nu mai acceptam de acum sa nu iei legatura cu noi asa de mult timp. Eu le consider pe cele cateva membre ale forumului ( cele mai active) surorile mele si vreau sa tin legatura cu ele des. Vreau prea mult, fetelor?
Va pup si va doresc o zi BUUUNA.
Antoneta da zambaret1

Ionescu Antoneta Elena

Mesaje : 112
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 63
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Buna dimineata ! - Pagina 2 Empty Re: Buna dimineata !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum